Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę kapitałową – nowa książka mojego współautorstwa

przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę kapitałową

Końcówka 2018 i początki 2019 – zmiany i nowe projekty

Jak zapewne dało się to zauważyć, od jakiegoś czasu pracowaliśmy w Kancelarii, której jestem wspólnikiem nad kwestiami wizerunkowymi i rebrandingiem blogów, które prowadzimy. W tym bloga “Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.”. Oprócz dopracowania spójnej wizualnej części, dla naszych Klientów i Czytelników, stron i blogów jakie prowadzimy, uruchomiliśmy newslettery. W których nie tylko będziemy informować o nowych wpisach, ale także będziemy dzielić się wiedzą w formie dodatków edukacyjnych i marketingowych. Przeznaczonych i dostępnych wyłącznie dla stałych Czytelników – Subskrybentów newsletterów. Takich jak e-booki, poradniki, przewodniki itp. powiązane z tematyką dotyczącą naszych specjalizacji i tematów poruszanych na danym blogu. Najogólniej rzecz ujmując spółek i tematów prawno-podatkowych.

Końcówka roku 2018 i początek br. to także dla mnie i mojej wspólniczki (Małgorzaty Gach, radcy prawnego, doradcy podatkowego i autorki 3 blogów prawno-podatkowych podatkiwspolkach.pl, prawo-dla-ksiegowych.pl oraz ocenachtransferowych.pl), czas przygotowań kolejnej publikacji książkowej naszego autorstwa (o pierwszej książce pt. „Emisja akcji i obligacji jako sposób na dokapitalizowanie spółki”  możesz przeczytać TUTAJ). Tym razem książkę pisałyśmy dla przedsiębiorców wpisanych do CEIDG, którzy rozważają proces przekształcenia działalności gospodarczej w jednoosobową spółkę z o.o. lub akcyjną.

Mam niniejszym przyjemność podzielić się informacją, że książka pt. „Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową. Aspekty prawne i podatkowe oraz rozwiązanie alternatywne” jest już dostępna w sprzedaży w formie tradycyjnej jak i e-booka (PDF)!

Przekształcenie działalności gospodarczej w spółkę kapitałową – kilka słów wstępu o nowej książce

Na 192 stronach książki „Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową. Aspekty prawne i podatkowe oraz rozwiązanie alternatywne” opisujemy poszczególne etapy przekształcenia. Których prawidłowe przejście skutkuje zatwierdzeniem przekształcenia i rejestracją spółki przez sąd. A także omawiamy alternatywne rozwiązanie jakim jest wniesienie (aport) przedsiębiorstwa osoby fizycznej (przedsiębiorcy jednoosobowego). Jako wkładu niepieniężnego do spółki kapitałowej wraz ze wskazaniem procedury wniesienia, skutków prawnych i podatkowych.

Integralną częścią książki jest suplement elektroniczny zawierający wzory niezbędnych do przekształcenia działalności w spółkę dokumentów w formacie edytowalnym (MS Word):

  • Planu przekształcenia
  • Oświadczenia o przekształceniu
  • Aktu założycielskiego spółki (umowy spółki)
  • oraz formularzy KRS.

Informacja prasowa o premierze książki

O premierze książki poinformowaliśmy w ubiegłym tygodniu na naszej stronie kancelaryjnej. A dzisiaj mam przyjemność podzielić się tą informacją także z Tobą – Czytelniku tego bloga. Zachęcam Cię do zapoznania się z pełną informacją o premierze książki. W artykule dowiesz się więcej szczegółów, co znajduje się w książce. Sprawdzisz SPIS TREŚCI, dowiesz się jakie 3 kluczowe modele „przekształcenia” przedsiębiorcy w spółkę kapitałową omawiamy w książce. A także jakie są korzyści wynikające z przekształcenia przedsiębiorcy w spółkę kapitałową, na które zwracamy uwagę.


UWAGA:

Dla wszystkich Czytelników – Subskrybentów blogowego newslettera i tym samym osób, które są zainteresowane poruszaną tematyką w obu książkach mojego współautorstwa pt. „Przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową. Aspekty prawne i podatkowe oraz rozwiązanie alternatywne” oraz “Emisja akcji i obligacji jako sposób na dokapitalizowanie spółki” udostępniamy specjalny KOD RABATOWY, uprawniający do 20% rabatu przy zakupie publikacji.

Zapisz się do blogowego newslettera i odblokuj informację odnośnie kodu rabatowego na publikacje wydane z „ODDK wydawnictwa dla biznesu”.

Po odebraniu e-maila z potwierdzeniem subskrypcji odśwież stronę z tym wpisem. A dostępna dla Subskrybentów newslettera treść stanie się dla Ciebie dostępna do odczytania.


Przeczytaj także:

Po pierwsze: Gdzie działają, jak funkcjonują i jakie otrzymują wsparcie startupy z Krakowa

Po drugie: Od 1 lipca 2021 roku nowe rozwiązanie dla start-upów – Prosta Spółka Akcyjna (PSA)

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Adwokat Joanna Mizińska

Adwokat Joanna Mizińska

Od ponad 17 lat specjalizuje się w prawie spółek handlowych i prawie cywilnym. Specjalistka w zakresie obsługi prawnej transakcji kapitałowych, sprzedaży udziałów/akcji, fuzji, przejęć, przekształceń oraz transakcji na przedsiębiorstwie lub jego aktywach. Doradza także w sprawach związanych z bieżącą obsługą podmiotów gospodarczych, głównie z sektora MŚP. Specjalistka w zakresie przygotowywania, negocjowania oraz wykonywania kontraktów i umów gospodarczych. Ponadto, zajmuje się obsługą prawną inwestycji w spółki, począwszy od negocjacji, przygotowywania projektów umów, aż do zamknięcia, jak również doradza przy wyjściu z inwestycji. Posiada doświadczenie w zakresie obsługi projektów związanych z pozyskiwaniem finansowania, w tym emisji obligacji i innych dłużnych papierów wartościowych.

Kontakt:

+48 668 017 220
j.mizinska@gm-legal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Adwokat Joanna Mizińska

Jestem adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Jestem także autorką tego bloga.

Od kilkunastu lat zajmuję się tym prawem gospodarczym i prawem spółek handlowych oraz kontraktami i umowami gospodarczymi. Doradzam swoim Klientom jak najlepiej wynegocjować umowy, by uzyskać maksimum bezpieczeństwa prawnego

Pobierz bezpłatnie poradnik!

"Jak przekształcić jednoosobową działalność gospodarczą w spółkę z o.o."

Jak przekształcić JDG w spółkę z o.o

Dołącz do mojej społeczności

Najpopularniejsze

NEWSLETTER

Chcesz być na bieżąco z prawem?

Zapisz się na newsletter

Skontaktuj się ze mną

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy, a skontaktuję się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.

sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością
Pobierz bezpłatnie e-booka!

Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Wpisz swój e-mail poniżej, by otrzymać link do bezpłatnego e-booka.