O blogu

Witaj na blogu prawnym Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. Blog Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. dla wspólników zbywających swój udział w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością oraz inwestorów prowadzę od listopada 2016.

O czym przeczytasz na blogu Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.?

Jako adwokat od ponad 17 lat specjalizujący się w prawie spółek handlowych i prawie cywilnym, a w szczególności w zakresie prawnej obsługi prawnej transakcji kapitałowych, sprzedaży udziałów/akcji, fuzji, przejęć, przekształceń oraz transakcji na przedsiębiorstwie lub jego aktywach postanowiłam szerzej dzielić się swoją wiedzą, przemyśleniami, podpowiedziami i informacjami praktycznymi jak sprawnie i mądrze poprowadzić cały dość złożony proces zmierzający do sprzedaży – i odpowiednio – zakupu udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością.

Na pewnym etapie rozwoju spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pojawia się pytanie o dofinansowanie – a więc pytanie o inwestora. Na późniejszym etapie właściciele zwykle podejmują decyzję o wyjściu i sprzedaży udziałów. Na każdym z tych etapów trzeba mieć świadomość jak wygląda taki proces i co jest w nim istotne, gdzie kryją się niebezpieczeństwa.

Piszę na blogu o tym jak uniknąć pułapek związanych z pozyskaniem inwestora finansowego lub inwestora branżowego, o umowach inwestycyjnych, o potrzebie sprawnego wykonania audytu prawnego (due dilligence) spółek, odpowiedzialności wspólników w razie zbycia udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, o tym co powinna a czego nie powinna zawierać umowa sprzedaży udziałów, umowa inwestycyjna czy umowa wspólników.

Tematy na blogu Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

Udostępniam bezpłatnie materiały merytoryczne i podpowiadam bazując na własnym doświadczeniu zawodowym w przeprowadzaniu transakcji sprzedaży udziałów w tematach:

  1. od czego rozpocząć poszukiwanie inwestora dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?
  2. jak przeprowadzić proces due dilligence, dając inwestorowi dostęp do niezbędnych informacji i jednocześnie jak chronić informacje istotne dla spółki, w tym stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa?
  3. czym jest list intencyjny (term sheet) i jakie będzie miał skutki w dalszym procesie?
  4. jak wynegocjować umowę sprzedaży udziałów, umowę inwestycyjną czy umowę akcjonariuszy?
  5. jak wykonać taka umowę?
  6. czym jest dzień zamknięcia, exit, opcje call, put, uprawnienia tag along i drag along, prawo pierwszej oferty, prawo pierwokupu udziałów?

Większość tematów powstaje przy bieżącej pracy i są moim subiektywnym wyborem. Liczę jednak także na moich Czytelników i zachęcam do wskazywania tematów, które są lub będą dla nich szczególnie interesujące.

Dla kogo piszę

Jeśli prowadzisz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, zajmujesz się inwestowaniem w spółki, planujesz zakup udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością – to blog Sprzedaż udziałów w spółce z o.o. jest blogiem dla Ciebie.

Newsletter

Zapraszam do śledzenia bloga Sprzedaż udziałów w spółce z o.o., czytania, komentowania i zadawania pytań.

Możesz otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach bezpośrednio na Twój e-mail.

Dołącz do grona stałych Czytelników bloga sprzedazudzialowwspolcezoo.pl oraz subskrybuj Dodatki edukacyjne i marketingowe przeznaczone dla Subskrybentów newslettera (poradniki, e-booki, alerty, produkty/wzory itp.) powiązane z treściami i zagadnieniami dotyczącymi sprzedaży udziałów.

 


 

Więcej o tym kim jestem, jakie mam doświadczenia możesz przeczytać na stronie POZNAJ MNIE, jeśli zaś chcesz zaproponować temat, masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące bloga – SKONTAKTUJ SIĘ ZE MNĄ.

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Joanna Mizińska
autorka bloga Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.

sprzedaż udziałów w spółce z o. o.