Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Joanna Mizińska17 stycznia 20174 komentarze

Od kilkunastu lat doradzam przedsiębiorcom jak sprawnie i skutecznie przejść przez proces sprzedaży udziałów w spółce z o. o. zachowując bezpieczeństwo prawne. Często jestem pytana przez Klientów gdzie kryją się „kruczki” prawne w procesie związanym z pozyskaniem finansowania od inwestora finansowego lub branżowego, albo też w procesie sprzedaży udziałów w spółce przez dotychczasowych właścicieli oraz jak ten proces przeprowadzić, by zakończył się sprawnie i pomyślnie. Jesteś już udziałowcem w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i masz zamiar sprzedać wszystkie lub część posiadanych udziałów lub jesteś członkiem zarządu spółki, którą czeka taki proces? Z myślą o Tobie przygotowałam krótki Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Dla kogo Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

Lubię dzielić się moją wiedzą i praktyką oraz tym samym wspierać przedsiębiorców w rozwoju ich biznesów – stąd też pomysł na napisanie Poradnika bezpośrednio związanego z tematyką poruszaną na niniejszym blogu. Bezpłatny Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przygotowałam przede wszystkim dla właścicieli i zarządzających spółkami z o.o.

Czego dowiesz się z Poradnika pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

W Poradniku pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością omawiam poszczególne etapy procesu związanego ze sprzedażą udziałów w Twojej spółce, począwszy od podpisania umowy o poufności a skończywszy na zamknięciu transakcji.

Pobierz Poradnik, z którego dowiesz się jak wygląda proces sprzedaży udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością krok po kroku.

Spis treści

 1. WSTĘP
 2. AUTOR PORADNIKA
 3. UMOWA O POUFNOŚCI / NDA
 4. LIST INTENCYJNY / TERM SHEET
 5. AUDYT PRAWNY / DUE DILLIGENCE
 6. UMOWA INWESTYCYJNA / UMOWA SPRZEDAŻY UDZIAŁÓW
 7. ZAMKNIĘCIE / CLOSING DAY
 8. NOTA
 9. O BLOGU
 10. O KANCELARII
 11. KONTAKT

Pobierz bezpłatny Poradnik

Jesteś właścicielem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub osobą zarządzającą spółką z o.o.?

Przygotowałam dla Ciebie gotowy plik PDF, w którym dowiesz się jak wygląda procedura sprzedaży udziałów w spółce z o. o. – krok po kroku. Liczę, że pomoże on Tobie w Twojej Spółce.

KLIKNIJ I POBIERZ
Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością:

Poradnik "Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością" Joanna Mizińska

Życzę Tobie miłej lektury 🙂

Zapraszam do kontaktu

Przygotowany Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością z oczywistych jednak względów nie wyczerpuje tej obszernej tematyki.

Pamiętaj, że każdy z opisanych w Poradniku etapów wymaga od Ciebie jako sprzedającego uwagi i staranności. Wymaga także wiedzy, gdzie mogą pojawić się istotne ryzyka, które mogą zaważyć na bezpieczeństwie prawnym transakcji. W Poradniku zostały zasygnalizować pewne kwestie i musisz pamiętać, że Poradnik nie wyczerpuje całej problematyki.

Jeżeli po jego lekturze będziesz czuć niedosyt i będziesz miał jakieś pytanie lub wątpliwości serdecznie zapraszam Cię do kontaktu ze mną, a także bieżącego śledzenia bloga „Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.”.

Pozdrawiam serdecznie,
Joanna Mizińska
autorka bloga „Sprzedaż udziałów w spółce z o.o.”

 

***
Masz pytania dotyczące treści i zagadnień poruszanych w Poradniku pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, bądź potrzebujesz indywidualnej pomocy?
Napisz do mnie na adres j.mizinska@gm-legal.pl

 

***
Poradnik pt. Sprzedaż udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością był dla Ciebie przydatny i poszerzył Twoją wiedzę w temacie procedury sprzedaży udziałów w spółce z o. o.? Będzie mi niezmiernie miło, gdy więcej osób się o nim dowie. Podziel się i udostępnij go innym za pomocą poniższych przycisków:

{ 4 comments… read them below or add one }

Adam Z Styczeń 17, 2017 o 21:53

Pani Mecenas, świetny pomysł! Książkę pobrałem i zabieram się do lektury!

Adam

Odpowiedz

Joanna Mizińska Styczeń 17, 2017 o 22:25

Dobry wieczór Panie Adamie, dziękuję serdecznie za miłe słowa – mam nadzieję, że znajdzie Pan w Poradniku coś dla siebie 🙂 Zawsze może Pan pytać na blogu 🙂 Pozdrawiam JM

Odpowiedz

Paweł Styczeń 18, 2017 o 14:54

Pozwolę sobie na krótka recenzja 🙂
1. Polecam lekturę. Osobie, która się nie zna na prawie pozwoli się zorientować ogólnie w tematyce. Prawnikowi, który nie siedzi w temacie przypomnieć parę rzeczy.
2. Bardzo zgrabnie napisane. W sposób profesjonalny ale zrozumiały również dla osób nie znających języka prawniczego.
3. Uwag merytorycznych brak 🙂 Oczywiście można na ten temat napisać i 1000 stron tylko mało kto by przez to przebrnął 😉

Ps. Zakładam, że poradnik będzie się rozrastał, a może kiedyś przekształci w książkę, czego Pani Mecenas życzę

Odpowiedz

Joanna Mizińska Styczeń 30, 2017 o 00:15

Witam Panie Pawle 🙂 Bardzo mi miło, że Pan czyta mojego bloga, dziękuję za miłe słowa 🙂 A nad obszerniejszym Poradnikiem obiecuję pomyśleć 🙂 Pozdrawiam serdecznie Panie Pawle JM

Odpowiedz

Leave a Comment

Previous post:

Next post: