O mnie

Jestem adwokatem wpisanym na listę Okręgowej Rady Adwokackiej w Krakowie. Prywatnie mamą Marysi, Kuby i Michałka.

Moją wielka pasją i wielką odskocznią od prawa jest fotografia (sama fotografuję ). A w prawie ?

Od kilkunastu lat zajmuję się tym, co w prawie lubię najbardziej, a więc prawem gospodarczym i prawem spółek handlowych oraz kontraktami i umowami gospodarczymi i doradzam swoim Klientom jak najlepiej wynegocjować umowy, by uzyskać maksimum bezpieczeństwa prawnego. Bo bezpieczeństwo prawne moich Klientów to cel, który mi przyświeca. Uwielbiam pisać i negocjować umowy – im bardziej skomplikowane z tym większą pasją to czynię 🙂 Robię to od samego początku mojej praktyki zawodowej.

A sprzedaż udziałów skąd się wzięła ? Każda spółka ma określone etapy rozwoju – małe start-upy zaczynają swoja działalność, z czasem zaczynają potrzebować albo dokapitalizowania – wtedy pojawia się temat inwestora zewnętrznego lub potrzebują wsparcia inwestora branżowego, który może im pomóc swoim know-how. Sprzedaż udziałów jest więc zawsze związana z rozwojem spółek. A spółki, to moja ulubiona dziedzina prawa.

Tak się złożyło, że od początku mojej działalności zajmowałam się umowami inwestycyjnymi, doradzałam spółkom i ich wspólnikom przy transakcjach z inwestorami finansowymi i branżowymi (takimi jak fundusze PV/PE, mezzaninne), związanymi z nabywaniem i zbywaniem udziałów w spółkach. Uczestniczyłam na przykład w obsłudze transakcji sprzedaży udziałów w ogólnopolskim portalu na rzecz inwestora zagranicznego, czy nabyciu przez notowana na giełdzie spółkę udziałów w spółkach z podobnej branży na terenie Słowacji. Przykładów mogłabym mnożyć ☺ Znam więc ten proces od podszewki! I cały czas twierdzę – kluczem do happy endu jest dobrze napisana umowa! 

Tworzę więc, negocjuję i a następnie asystuję we wprowadzaniu w życie umów sprzedaży udziałów w spółkach z ograniczona odpowiedzialnością,  zwanych także umowami inwestycyjnymi, umowami wspólników lub shareholders agreement, czy SPA – jak kto woli :). Lubię dzielić się moją wiedza oraz praktyką 🙂 – staram się to robić w sposób czytelny i jasny, oderwany od skomplikowanego języka prawniczego.

Zapraszam do lektury bloga oraz komentowania wpisów i zgłaszania tematyki, które Cię interesuje. Jestem wdzięczna za wszelkie komentarze.

*****